Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קניית קישורים (לינקים) לקידום אורגני – במערכת המתקדמת בישראל

קניית קישורים:הדרך המהירה ביותר לקידום אורגני

אם אתם רוצים להגיע לעמוד הראשון בגוגל באופן אורגני, ככל הנראה לא פעם נתקלתם בנושא קניית קישורים. יש שיאהבו את זה, יש שלא יאהבו את זה, אבל אי אפשר להתעלם מהנושא הזה כיוון שהוא אחר הפרמטרים המשמעותיים ביותר כשאנחנו מדברים על קידום אתרים אורגני. מה החשיבות של קניית קישורים, ממה צריך להיזהר ואיך בכלל עושים את זה נכון? כך מה שצריך לדעת במאמר הבא.

מה זה קישורים?

קישור או בשמו הלועזי LINK הוא בעצם כתובת URL המקשרת לאתר מסוים. כשאנחנו מדברים על קישורים לקידום אתרים אנחנו מתייחסים בעצם ללינקים המקושרים לאתר שלכם ומשולבים בתוך טקסט באתר אחר, כשאנחנו רואים טקסט שהוא בעצם קישור בתוך כתבה, זה נקרא בשפה המקצועית "אנקור".

לדוגמא, בפורטל "חיים טוב" יש כתבה על הדרכים הטובות ביותר להכין מרגריטה ביתית ובטקסט של הכתבה מופיעות צמד המילים "מרגריטה אדומה" שהן בעצם קישור המפנה לאתר אשר מוכר אלכוהול. הטקסט הזה הוא בעצם לינק המשולב במילות מפתח ומוביל לאתר אחר, זה נחשב קישור, או כמו שהסברנו קודם, אנקור.

המטרה של מקדמי אתרים זה בעצם שיהיו כמה שיותר קישורים המובילים לאתר שלכם מאתרים אחרים, ככה קידום האתר שלכם יהיה מוצלח יותר וגוגל יתפוס אתכם כאתר איכותי יותר, למה? כי מבחינת גוגל קישורים זה מדד לאיכות האתר ואיכות התכנים בו.

לפני הכל, איך קניית קישורים קשורה ל-SEO?

אז לפני שנצלול לפרקטיקה, בואו נדבר רגע על רכישת קישורים לקידום אתרים, מאיפה זה נולד ואיך זה מתקשר בכלל ל-SEO?

גוגל הוא מנוע החיפוש המוביל בעולם בכלל ובישראל בפרט. כמעט אין אדם בישראל שלא משתמש בגוגל כמנוע חיפוש עיקרי, ברור שיש גם את Yahoo, Bing ועוד מנועי חיפוש אחרים, אבל 97% מהחיפושים בישראל קורים בגוגל ולכן אנשי SEO ומקדמי אתרים כל כך מתאמצים לקלוע בול למה שגוגל רוצה.

ומה גוגל רוצה? לתת למשתמשים שלו את החוויה הטובה ביותר ואת המענה המדויק ביותר לחיפושים שלהם. אם נאמר את האמת, קידום האתר שלכם לא ממש מעניין את גוגל, הדבר היחיד שגוגל שם לנגד עיניו זה את המשתמשים שלו, ככל שהאתר שלכם יהיה איכותי יותר ככה הסיכוי שהוא יקודם לעמוד הראשון יהיה גבוה יותר.

אם נסתכל אחורה, תחום ה-SEO (Search Engine Optimization) הוא תחום שנולד במטרה לקדם אתרים באופן אורגני כך שיופיעו בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש. כמובן שאפשר גם לעשות קידום ממומן בגוגל, אבל מבחינת המשתמש הקידום הממומן נחשב לפחות אמין מהקידום האורגני וגם, הקידום האורגני יציב יותר לאורך זמן מבחינה כלכלית.

אם נסתכל אל העבר (הלא רחוק) שהכל היה עוד תמים וחדש, שתחום ה-SEO היה ראשוני ובעלי אתרים ניסו לפצח את המתכון של גוגל שיוביל אותם לעמוד הראשון בחיפושים. אחד הדברים שגוגל דרש (כמנוע חיפוש מוביל) זה שהאתר שלכם יופיע בכמה שיותר אתרים אחרים וגם שבאתר שלכם, יהיו כמה שיותר קישורים לאתרים אחרים.

תחשבו על זה ככה, מבחינת גוגל עצם זה שאתר בחר לשתף קישור לאתר שלכם, מוכיח שמדובר על אתר איכותי שיש בו תכנים אשר יכולים להועיל למשתמש. ובעבר, הדברים באמת היו עובדים כך, אתרים היו בוחרים לשתף אתרים אחרים במסגרת תכנים שהם פרסמו כדי לתת מענה לגולשים עד ש…בעלי אתרים הבינו שאפשר לייצר מזה הכנסה.

אם בתחילת הדרך בעלי אתרים רבים ניסו לייצר תוכן מעולה כדי שאתרים אחרים ישתפו את התכנים, אז היום לקבל קישורים באופן אורגני זה דבר כמעט בלתי אפשרי, אלא אם כן יש לכם תוכן באמת מעולה וגם אז, זאת טיפה בים ביחס למה שגוגל דורש וכך, נולד תחום קניית הקישורים.

השפעת הקישורים על קידום האתר

יש כמה וכמה פרמטרים שגוגל בוחן בדירוג אתר, אחד מהם זה סמכות ומהימנות. מתוך הדרכים והשיטות שיש לגוגל לבחון את האתרים, קישורים היא המוכרת והנפוצה ביותר. מקדמי אתרים ובעלי אתרים מבינים היום את המשמעות האדירה שיש לנושא הזה.

אז כמו שהתחלנו לספר, רכישת קישורים לקידום אתרים זה אחד האלמנטים המשמעותיים שיש היום ב-SEO. גוגל מניח שאם האתר שלכם מופיע בהרבה אתרים אחרים בתחום שלכם, כנראה שאתם אותוריטה בתחום ושווה למקם את האתר שלכם גבוה בקידום האורגני, כי המשתמשים יהנו מהתכנים שיש שם.

כמעט אי אפשר להביא היום אתר למיקום גבוה בחיפושים של מילים רלוונטיות מבלי לשלב קישורים, מה שכן חשוב מאוד לשים לב שהקישורים שקניתם יהיו באתרים שקשורים לתחום שלכם, אם לדוגמא אתם עוסקים ברפואה אסטטית, אבל הקישורים שקניתם יופיעו באתרים של פיננסים או מניות, לא רק שזה לא יתרום לכם, זה אפילו יהרוס לכם.

אז איך יודעים מה נחשב לאיכותי ומה לא?

איכות קישורים ומדדי DR ו-DA

אז אחרי שהבנו מה זה קישורים ומאיפה הם נולדו, בואו נדבר רגע על הפרמטרים שצריך לקחת בחשבון כאשר אנחנו קונים קישורים. קיימים כמה מדדים שלפיהם תוכלו להעריך את איכות האתרים בהם אתם מפרסמים:

 1. רלוונטיות

הפרמטר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון זה רלוונטיות. חובה לדאוג לכך שהאתרים שיפרסמו קישור לאתר שלכם יהיו רלוונטיים לתחום שלכם. מעבר לזה שזה עלול ליצור אי אמינות מהצד של הגולש, אם האתר שלכם יופיע באתרים שלא עוסקים בתחום שלכם זה עלול אפילו להוריד את הדירוג שלכם בעיני גוגל. כלומר, לא רק שזה לא יתרום זה אפילו עלול לפגוע.

 1. דירוג DR ו-DA

DR ו-DA הם מדיי איכות שבעזרתם תוכלו לבחון אם האתרים שבהם רכשתם קישורים נחשבים לאיכותיים מבחינת גוגל.

DA הוא מדד שבודק את הסמכות של הדומיין, Domain authority ובעזרתו אפשר לבדוק איך גוגל רואה את הדומיין של האתר בו תרצו לפרסם. DR זה המדד השני שאתם צריכים לבחון והוא בעצם בודק מה הרייטינג של הדומיין, כלומר, כמה כניסות הדומיין הזה מקבל. אם לצורך העניין תפרסמו באתר שיש לו 100 כניסות בחודש, ההשפעה כנראה לא תהיה טובה כמו של אתר שיש בו 2,000 כניסות בכל חודש.

 1. מיקום העמוד ממנו הקישור יוצא

עוד פרמטר חשוב זה איפה הקישור לאתר שלכם משולב? האם בעמוד הבית או בעמודים פנימיים? לכל חלק כזה יש חשיבות רבה, כמובן שקישור ישירות מאתר הבית יהיה עם הכוח המשמעותי ביותר.

 1. ותק האתר

גוגל סומך יותר על אתרים ותיקים, הוא כבר מכיר אותם, הוא יודע לבחון את האיכות שלהם לאורך זמן ולכן, גוגל גם מעריך שאם אתר ותיק מפנה לאתר שלכם, ככל הנראה שהאתר שלכם איכותי ויש בו תוכן טוב. לכן, חשוב ומומלץ לקנות קישורים באתרים ותיקים.

 1. סמכות

כמו שציינו קודם, מדד ה-DA הוא מדד שמגדיר מה הסמכות של האתר בתחום שלכם. כלומר, האם האתר נחשב לאתר מוביל בתחומו, האם הוא נותן ערך למשתמשים של גוגל וגולשים יוכלו לקבל ערך מוסך מגלישה בו? גוגל מאוד מעריך סמכות ולכן, חשוב מאוד לבדוק את ה-DA של האתר בו תרצו לפרסם.

איך אפשר להבחין באתר לא איכותי?

נכון, קישורים זה מאוד חשוב אבל לא בכל מחיר, חשוב לדאוג שהאתר שלכם יתפרסם רק באתרים שגוגל אוהב. אז אחרי שהגדרנו את הפרמטרים לבחינת אתר איכותי, בואו נדבר רגע על נורות ההזהרה שמצביעות על קישורים לא איכותיים, כאלה שיכולים לעשות יותר נזק מתועלת:

 1. קישורי פורומים

קישורי פורומים נקראים גם קישורי אתר ספאם והם בעצם קישורים שיוצאים מאתרים עם DA נמוך, או כאלה שמוגדרים כספאם. קישורים מהסוג הזה לא יתרמו לכם כלל ויותר מזה, הם אפילו יפגעו בדירוג האתר שלכם בעיני גוגל שעלול לחשוב שגם האתר שלכם הוא ספאם.

 1. קישורי Nofollow

קישורים שלא מאפשרים לגוגל לסרוק אותם בכלל ובמילים אחרות, קישור כזה לא תורם לכם בכלום כי גם ככה גוגל "עיוור" אליהם ומבחינתו הם כלל לא קיימים.

 1. קישורים מאתרים בחו"ל

לא פעם יציעו לכם ברחבי הרשת לקנות בנק קישורים מדהים במחיר אטרקטיבי במיוחד, אבל מה, באתרים בחו"ל. על פניו ההצעה מאוד מפתה, אבל חשוב שתזכרו שלהופיע באתרים בחו"ל לא ממש יעזור לכם, אלא ההפך, גוגל ישר יזהה כי מדובר על קישורים שאינם תקינים במקום להרוויח מזה אתם עלולים להפסיד בכך שגוגל יגדיר אתכם כאתר ספאם.

מה ההבדל בין קניית קישורים לבניית קישורים?

קניית קישורים היא חלק מתהליך בניית קישורים. קיימות כמה דרכים לבניית קישורים אחת מהן היא רכישת קישורים באופן יזום. קניית קישורים לרוב יהיה כחבילה הכוללת בתוכה כמות קישורים מסויימת (10 קישורים ומעלה).

בניית קישורים זה בעצם התוכנית כולה להשגת קישורים ברחבי הרשת, במטרה לשפר את דירוג האתר מבחינת גוגל וכמובן, לשפר את המיקום בתוצאות החיפוש, במילות החיפוש הרלוונטיות עבורכם.

אם אתם לא רוצים לרכוש קישורים, אתם יכולים להתחיל לפנות באופן יזום לבעלי אתרים ולהציע להם ברטר, אבל אם לומר את האמת, חבל על הזמן שלכם. בניית קישורים באופן אורגני יכולה לקחת המון זמן, בעיקר שבעלי אתרים רבים רואים בקניית קישורים כאחד מאפיקי הפרנסה העיקריים שלהם, ניגע בזה בהרחבה ממש עוד רגע.

יתרה מזאת, יש לא מעט בעלי אתרים שבנו את האתר במיוחד שישמש לכתיבת תכנים ושאת הכסף יוכלו להרוויח מרכישת פרסום באתר וכמובן, במכירת קישורים באתר עצמו. במילים אחרות ההבדל בין השניים הוא שאחד אורגני (בניית קישורים) והשני ממומן (קניית קישורים).

החלפות קישורים

כמו שהתחלנו לספר קודם, קיימת דרך נוספת להשגת קישורים והיא, החלפת קישורים. אז איך זה עובד? אם יש לכם אתר ויש בו תכנים רבים, שבהם תוכלו להוסיף קישורים לאתרים חיצוניים, תוכלו לשלב גם קניית קישורים וגם החלפת קישורים.

החלפת קישורים זה בעצם סוג של ברטר, בו אתם מתאמים מול בעל אתר אחר שהוא יעלה קישורים לאתר שלכם ואתם תעלו קישורים לאתר שלו. כמובן שהאתר חייב להיות בתחום העיסוק שלכם, כמו שציינו לאורך כל המאמר.

החלפת קישורים היא דרך נהדרת ליהנות מקישורים בחינם, אבל גם כאן יש כמה דברים שחשוב לזכור:

 1. עבדו עם קולגה ולא עם מתחרה

נסו למצוא אתר הקשור לתחום העיסוק שלכם, אבל לא עושה בדיוק מה שאתם עושים אחרת אתם יכולים לשלוח את הלקוח שלכם ישירות לזרועות המתחרים.

 1. בדקו שהאתר איכותי

זה שמדובר על ברטר לא אומר בהכרח שהאתר איכותי. חשוב לוודא לפני כן את דירוג האתר, כמות הכניסות אליו וכמה הוא באמת יכול להועיל לכם.

 1. סגרו את כל הפרטים בחוזה

שימו לב שאתם מבינים בדיוק מה הברטר אומר, באיזה מאמר תופיעו, מה המיקום שלו מבחינת העמודים וכד'.

קישורים חיצוניים וקישורים פנימיים

אם נכנסתם קצת לתחום הקישורים, בטח נתקלתם במושגים האלו: קישורים חיצוניים וקישורים פנימיים, אז מה זה בעצם אומר והאם צריך את שניהם?

קודם כל – כן! צריך את שניהם כמובן. בסופו של דבר גוגל הוא מעין רובוט שסורק את האתרים ובאמצעות שיח טכני מנסה להבין מה איכות האתר שלכם גם בתוך האתר וגם מחוצה לו.

קישורים חיצוניים

קישורים חיצוניים הם בעצם הקישורים שדיברנו עליהם עד עכשיו במאמר. קישורים המפנים מאתר חיצוני לאתר שלכם. כמו שהסברנו הם מאוד חשובים, הם בעצם הדרך של גוגל להבין איך אתם נתפסים באופן כללי. דרך אגב, גם עמודים עסקיים ברשתות חברתיות מאוד חשובים כי זאת דרך נוספת בה גוגל יכול לקבל עליכם מידע ולהבין שאתם עסק לגיטימי ומוכר.

קישורים פנימיים

קישורים פנימיים לעומת זאת הם לא במטרה להבין איך אתם נתפסים וכמה אתם מקצועיים בתחומכם, אלא יותר מתמקדים באיזו חווית משתמש אתם מעבירים. ככל שיש באתר שלכם יותר קישורים פנימיים גוגל מבין כי אתם נותנים לגולש את כל המידע שהוא צריך. בנוסף לכך, גם מבחינת חווית המשתמש של הגולש ואיך הוא תופס אתכם קישורים פנימיים מאוד חשובים, הם גורמים לגולש להבין שמדובר על גורם מקצועי שנותן ערך מוסף.

האם גוגל נגד קניית קישורים?

באופן כללי, אפשר להגיד שכן, אבל התשובה לא כל כך פשוטה. כמו שאמרנו קודם, בתחילת הדרך גוגל ראה בבניית קישורים כאלמנט חשוב בדירוג האתר מתוך הבנה שהכל קורה בצורה אורגנית. אבל, זה היה בתחילת הדרך. היום כשיש מיליוני אתרים, תחרות מטורפת ומומחי SEO המנסים כל הזמן לפצח את המתכון של גוגל לדירוג אתר גבוה, אנחנו כבר לא בעולם האוטופי שגוגל חשב פעם.

היום, בעלי אתרים כבר הבינו את הפוטנציאל הכלכלי הטמון בקישורים, ריבוי האתרים רק הולך וגדל כל הזמן והתחרות הופכת למאתגרת מיום ליום. מהסיבה הזאת, אתרים שלא יתחילו בקניית קישורים ימצאו את עצמם אי שם מאחור. אם להיות כנים, אתר שלא עוסק בקניית קישורים ולא מבין את הפוטנציאל של זה לעולם לא יוכל להגיע לדירוג אורגני גבוה, אלא אם כן מדובר על אתר ותיק.

אם השקתם אתר לאחרונה, או שהאתר שלכם נמצא בדפי חיפוש 3-4, תצטרכו להשקיע מאמץ רב ב-SEO וחלק ממנו חייב להיות בקניית קישורים.

תראו, אין ספק שגוגל לא אוהב את זה ושאם הוא יבין שיש פעילות של קניית קישורים אתם עלולים לחטוף מזה, אבל מצד שני אם לא תעשו את זה אתם תשארו מאחור. לכן, אין ממש ברירה וכל אתר היום שרוצה להיות מקודם אורגנית בצורה טובה ואיכותית, צריך לעשות את זה. אבל מה שכן, צריך לדעת לעשות את זה נכון.

אם לא תעשו את זה כמו שצריך, תקנו קישורים באתרים ספאם, תקנו קישורים באתרים שלא מהתחום שלכם, או תקנו קישורים באתרים בחו"ל, לא רק שאתם מחטיאים למטרה, אתם גם פוגעים באופן ישיר בדירוג האתר שלכם ואתם עלולים להיות מוגדרים בעיני גוגל כאתר ספאם ומשם יהיה לכם מאוד (מאוד!) קשה לצאת. אז רגע לפני שאתם מתחילים, חשוב מאוד שתקראו את הפסקה הבאה שמדברת על איך לעשות את כל התהליך הזה בצורה הטובה והנכונה ביותר.

קניית קישורים – איך לעשות את זה נכון

אז אחרי שהבנתם את המורכבות של עולם קניית הקישורים, בואו נדבר קצת על איך עושים את זה נכון. איך מתחילים לקדם את האתר שלכם ולשפר את הדירוג שלכם בגוגל?

 1. חקר מילים

קודם כל ולפני הכל, חשוב מאוד שתהיו בקיאים בעולמות התוכן שלכם. אם החלטתם לקדם את האתר שלכם מאוד מומלץ לדעת אילו מילים רלוונטיות עבורכם, מה נפחי החיפוש שלהן, במה כדאי להתמקד ובמה פחות, אחרת אתם עלולים לבזבז הרבה זמן ומשאבים. מעבר למילות המפתח, כדאי שתחפשו מילים בהן כוונת המשתמש תהיה רלוונטית למה שאתם מוכרים או לשירות שאתם נותנים.

 1. חברה מומלצת – רכישת קישורים

כמו שהסברנו קודם, זה שחברה מוכרת בנק קישורים במחיר זול, לא אומר בהכרח שהאיכות טובה ולפעמים ההפך – זה עלול להצביע על איכות נמוכה. חשוב מאוד שתבחרו בחברה מומלצת שיודעת לספק קישורים לקידום אתרים באתרים מובילים ורלוונטיים עם דירוג DA ו-DR גבוהים, אחרת אתם לא תרוויחו דבר ואתם גם עלולים להיות מזוהים על ידי גוגל כאתר ספאם וזה הדבר האחרון שאתם רוצים.

 1. בדיקת מאמרי התוכן

גם אם בחרתם בחברה הכי מומלצת בעולם, חשוב מאוד שתבחנו את התוכן הכתוב. וודאו כי התוכן כתוב באיכות גבוהה, כי המידע שיש במאמרים או בכתבות אמין ומדוייק וכי המאמר נותן את ההרגשה שיש על מי לסמוך. מאמר לא מדויק, עם שגיאות כתיב או מידע לקוי עלול לייצר חוסר אמינות וזה עוד כרטיס ביקור לעסק שלכם.

 1. מיקום באתר

עוד דבר שחשוב לבדוק זה מה מיקום המאמר באתר. ככל שהעמוד יהיה פנימי יותר ככה הקישור יהיה פחות חזק, ככל שהמיקום יהיה קרוב לעמוד הבית (כמה שפחות קליקים עבור הגולש) ככה הוא יחשב לאיכותי יותר מבחינת גוגל.

תוכנית קישורית לטווח הארוך

עולם ה-SEO הוא עולם של ריצות למרחקים ארוכים, בעוד שקידום ממומן לרוב יתמקד בטווח הקצר, מה זה אומר מבחינת בעלי אתרים? שצריך כל הזמן לחשוב קדימה. לקנות כמה קישורים בודדים זה נחמד, אבל ברוב המקרים זה לא יעשה את האימפקט שאתם מצפים.

כאשר אנחנו ניגשים לעולם הקישורים וזה לא משנה אם אתם קונים קישורים, עושים ברטר או מצליחים להשיג אותם באופן אורגני, אתם צריכים תוכנית עם KPI ברורים. ההמלצה שלנו היא לבנות תוכנית שנתית, כי ברוב המקרים זה יהיה הכי נכון עבורכם.

אם לדוגמא אתם מוכרים פרחים, כנראה שיש כמה מועדים בשנה שכדאי לכם להשקיע בהם יותר כמו, פסח, ראש השנה, יום האהבה וכד'. בבניית תוכנית שנתית תוכלו להתמקד על החודשים "החמים" שלכם ולקנות קישורים רלוונטיים מבעוד מועד, על מנת שבימי החגים תהיו בתוצאות חיפוש גבוהות במיוחד.

אם תרכשו כמה קישורים בודדים ולא תהיה המשכיות לאסטרטגיה שלכם, מהר מאוד תבינו שזה כמו כוסות רוח למת ואתם לא ממש מצליחים להשיג אפקט משמעותי מהפעולות האלה.

איך לבנות תוכנית בצורה נכונה?

 1. הכינו גאנט שנתי

תבנו גאנט שנתי עם כל המועדים הרלוונטיים לעסק שלכם, לדוגמא אם אתם מוכרים נעלי ריצה, תקופת המרתונים תהיה זמן נהדר לקידום. סמנו את הנקודות המשמעותיות ביותר עבור העסק שלכם במהלך השנה.

 1. בחרו מילות מפתח וביטויים שתרצו לשלב

מה המילים הכי רלוונטיות שתרצו לקדם? זה מתחבר למה שכתבנו קודם על מחקר מילים. שבצו את המילים האלו בגאנט.

 1. הציבו יעדים

רוצים לדעת אם האסטרטגיה עבדה? אתם חייבים להציב יעדים כדי להבין איפה אתם עומדים ביחס למה שציפיתם. שימו לב לבחור יעדים ריאלים ולא יעדים נמוכים מדי או גבוהים מדי.

איך בונים פרופיל קישורים אידיאלי

אז אחרי שהסברנו, סיפרנו ופירטנו, בואו נדבר פרקטיקה – איך בונים פרופיל קישורים איכותי?

קודם כל ולפני הכל, כשאנחנו משתמשים בקישור בתוך כתבה, חשוב מאוד לעשות את זה בטוב טעם. הקישור צריך להשתלב בטקסט בצורה פלואידית ולא לדחוף אותו בכוח. כמו כן, חשוב להקפיד על כמות מסוימת של קישורים בתוך כתבה אחת, אחרת גוגל יזהה את זה כספאם וכמו שאמרנו – אתם לא רוצים את זה

קיימים כמה סוגי קישורים שאפשר להשתמש בהם: קישורים מאתרי לווין, מקומונים, אתרי נישה, אתרי חדשות וספאם. בניית פרופיל הקישורים צריכה להיות קשורה גם לזמן בו קיים האתר, לא מומלץ להתחיל ישר באתרים הגדולים אם האתר שלכם עדיין בחיתוליו, כבר ניגע בזה, לפני כן, בואו נדבר על סוגי האתרים:

אתר נישה

אתר המתעסק בתחום שלכם. מדובר על סוג האתרים האיכותיים ביותר וקישורים מהם יכולים לשפר את המעמד שלכם בעיני גוגל. מומלץ ש-60% מהקישורים שלכם יהיו מאתרי נישה.

אתרי חדשות

אתרי חדשות שונים. מומלצת שאתרי חדשות יהוו בערך 10% מתוכנית הקישורים שלכם.

אתרי לווין (אתרי תוכן\פורטלים)

אתרי תוכן הכוללים מידע בנושאים שונים ומגוונים. מומלץ שאתרים מהסוג הזה יהוו 22% מהתוכנית שלכם.

מקומונים

אתרי חדשות מקומיים. מומלץ שקישורים ממקומונים יהוו 8% מהתוכנית שלכם.

אתרי ספאם

האתרים שאתם חייבים להיזהר מהם! הם עלולים לפגוע בדירוג שלכם ובקידום שלכם.

איך נכון לבנות את תוכנית הקישורים לפי גיל האתר?

אתר בן 0-4 חודשים

מומלץ להתחיל בקישורים בתוך אתרי לווין.

אתר בן 4-8 חודשים

שילוב אתרי לווין ומקומונים.

אתר בן 8-12 חודשים

שילוב של כלל האתרים: אתרי לווין, מקומונים, נישה וחדשות.

הכירו את נוק נוק טכנולוגיה

אם נמאס לכם להתאמץ ולא להגיע להישגים, כדאי מאוד שנדבר 😊 נוק נוק טכנולוגיה, חברה המתמחה בפתרונות דיגיטליים לבעלי עסקים בהתאמה אישית ולפי הצרכים שלכם. אנחנו דוגלים בשותפות ומחויבות עד שנגיע לכל היעדים שהגדרנו.

אצלנו תוכלו ליהנות ממגוון רחב של חבילות קישורים, במחירים נוחים ולהיות בטוחים שהקישורים האלו יהיו באתרים סופר איכותיים שיעזרו לשיפור הדירוג שלכם בעיני גוגל בזמן קצר. יחד, נעזור לכם לבנות תוכנית שנתית, נכונה ומדויקת שתגרום לאתר שלכם להוביל בתוצאות החיפוש. צוות המומחים שלנו ילווה אתכם שלב אחר שלב בתהליך כדי להבין את הצרכים שלכם, את היתרונות ולהפוך את כל האתגרים להזדמנויות.

לסיכום

אז מה היה לנו במאמר? קודם כל ולפני הכל, הסברנו מה זה קישור, מה הוא אנקור ומה זה בכלל קניית קישורים באופן כללי. לאחר מכן, הסברנו את החשיבות הרבה שנותן גוגל לקישורים חיצוניים ואיך זה משפיע באופן ישיר על ה-SEO של האתר וכמובן, על המיקום בתוצאות החיפוש.

בהמשך המאמר, הסברנו איך אפשר לבחון את איכות הקישורים לפי מגוון מדדים שגוגל בוחן וכמובן שהסברנו גם מה הסיכון הכרוך בקניית קישורים באתרים שגוגל מחשיב כ-לא איכותיים או יותר גרוע, אתרי ספאם.

בנוסף לאלו, פירטנו איך לבנות פרופיל קישורים בצורה נכונה ומדויקת גם לפי סוג האתר וגם לפי משך הזמן שהאתר שלכם קיים. שיהיה בהצלחה!

תוכן עניינים

Picture of אבישי חבשי

אבישי חבשי

בעלים של נוק נוק טכנולוגיה. מתמחה בקידום אתרים, בניית אתרים, אוטומציות, פיתוח מערכות מורכבות, אימייל מרקטינג ועוד.

מקדמי אתרים? הצטרפו עוד היום למערכת שתקפיץ לכם דירוג האתר

לקבלת ייעוץ מקצועי בשיווק דיגיטלי אישי השאירו פרטים עוד עכשיו

בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.